About

O firmie i jej założycielu

Edward Reszke
urodzony w 1948 (Dr inż.), właściciel i dyrektor Ertec-Poland
(firmy zajmującej się inżynierią elektroniczną i mikrofalową)

Doskonale przygotowany do pracy, entuzjasta i aktywny współtwórca nowych technologii. Producent polskiego sprzętu mikrofalowego dla celów analityki chemicznej, farmacji i medycyny. Współtwórca i współautor sukcesu Polski na polu zastosowania mikrofal w analityce chemicznej, syntezie związków organicznych, medycynie, produkcji ozonu, jak również sterylizacji żywności przy użyciu pulsacyjnego pola elektrycznego i wielu innych. Doskonała prezencja, witalność i zdrowie, humor i lekko zaznaczające się poczucie własnej wartości.

Wykształcenie zdobywane w Polsce i podczas pobytu zagranicą:

Koneser muzyki klasycznej, podstawowe wykształcenie muzyczne pozwala mu nadal być aktywnym skrzypkiem

5-te Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu

Wydział Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, studia doktoranckie ukończone dysertacją w roku 1976

Stypendium w Centrum Zasobów Mineralnych Uniwersytetu w Minesocie (USA) 1982-1984

Badania chemiczne na Uniwersytecie Massachusetts (USA) 1984

Badania w dziedzinie plazmy i technologii chemicznej na Uniwersytecie Sherbrooke (Quebec, Kanada) 1985

Profesor wizytujący w Eigenossische Technische Hochschule na Uniwersytecie w Zurichu 1996

Zajmowane stanowiska:

doktorant Politechniki Wrocławskiej 1972-1976,

adiunkt i wykładowca akademicki do 1987,

asystent profesora Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej,

współzałożyciel i współorganizator Przedsiębiorstwa Implementacji Postępu Naukowo-Technicznego „Plazmatronika” sp.z o.o. 1987

1992-1993 Dyrektor działu Badawczo-Rozwojowego i Członek Zarządu TELEKO S.A. we Wrocławiu (produkcja sprzętu pomiarowego do badań i kontroli środowiska),

Szef działu badawczo-rozwojowego i akcjonariusz spółki akcyjnej Plazmatronika do końca Lipca 2002

lider Polskiego Zespołu w Europejskim Programie PR-5 SAFE 2001-2002

kooperant projektu hydrotermalnej syntezy nanoproszków Polskiej Akademii Nauk

główny projektant zasilanych mikrofalowo pieców do wyrobu szkła i bazaltu, produkowanych w Polsce dla Metopglass Co., Republika Czeska.

właściciel Ertec-Poland najlepszej polskiej firmy mikrofalowej

Honorowy członek Międzynarodowego Instytutu Energii Mikrofalowej (IMPI), członek Technicznego Komitetu Doradczego (IMPI Technical Advisory Committee).

Projekty bieżące:

Mikrofalowy reaktor do syntezy materiałów optycznych (Instytut Niskich Temperatur Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu)

Wspomagany mikrofalowi reaktor typu glid-arc do dekontaminacji gazów toksycznych (Politechnika Warszawska)

Sterylizator do próbek żywności zasilany impulsowym polem elektrycznym (Akademia Rolnicza we Wrocławiu)

Spopielacz do próbek wina (Bartex-Nowy Tomyśl,Polska)

Interfejs plazmy mikrofalowej do zestawu spektrometrii masowej z elektrorozpylaniem (Politechnika Poznańska)

Zasilany elektrodowo ultra-wysokociśnieniowy reaktor mikrofalowy do przetwarzania materiałów w superkrytycznych warunkach (Unipress, Centrum Wysokociśnieniowe Polskiej Akademii Nauk w Warszawie)

Szybkie, wspierane mikrofalowo suszenie surowego granulatu termoplastycznego (Hydrapress, Bydgoszcz)

Modyfikacja żywic poliestrowych w warunkach promieniowania mikrofalowego (Politechnika Krakowska)

Mikrofalowe, bezelektrodowe lampy plazmowe UV do selektywnej syntezy fotochemicznej i rozkładu związków chemicznych (we współpracy z Instytutem Elektrotechniki w Warszawie)

Wysokonapięciowe, wydajne energetycznie generatory ozonu pracujące w zakresie częstotliwości audio (we współpracy z Politechniką Lubelską)

Techniki elektrorozpylania i nebulizator ultradźwiękowy do wprowadzania próbek do systemów MIP(ICP)/MS (Politechnika Poznańska)

Generatory plazmy w ultra-niskich temperaturach i ciśnieniu atmosferycznym (we współpracy z Politechniką Wrocławską)

Plazma bezelektrodowa jarzeniowa pobudzana mikrofalami do analizy materiałów nieprzewodzących technikami atomowej spektroskopii emisyjnej oraz spektroskopii mas.

Urządenia wysokonapięciowe impulsowe do prowadzenia reakcji chemicznych w niskich temperaturach oraz eketryfikacji impulsowej materiałów biologicznie czynnych.
Publikacje i kontakty:

Autor i współautor ponad 30 publikacji naukowych i technicznych

Właściciel 26 patentów i zarejestrowanych zgłoszeń patentowych w Polsce i zagranicą

Autor opublikowanego w latach na przełomie 2001 i 2002 roku w czasopiśmie „Analityka” cyklu 4 publikacji pod wspólnym tytułem „Zastosowanie energii mikrofalowej w laboratorium chemicznym: Część 1 Przygotowanie próbek w mikrofalach. Część 2 Reaktory mikrofalowe

Ciągły kontakt z akademickimi ośrodkami w Polsce i zagranicą, Polską i Czeską Akademią Nauk, Politechniką Wrocławską, Poznańską, Krakowską i Warszawską, Akademiami Medycznymi i Rolniczymi.

Języki:

Angielski – biegle w mowie i piśmie

Rosyjski – płynna zdolność czytania i rozumienia literatury technicznej i wykładów

Niemiecki – utracona zdolność wyuczona w okresie szkoły średniej
Motywacja:

Silna motywacja do pracy w zespole utalentowanych i chętnych do pracy ludzi, którzy chcieliby połączyć swoje siły w dążeniu do sukcesu tej samej firmy lub projektu. Naturalna zdolność uczestnictwa w nowych projektach badawczo-rozwojowych lub konstrukcji unikalnego sprzętu do prowadzenia eksperymentów naukowych.

Niektóre spośród produktów:

Źródła wzbudzenia MIP

Reaktor mikrofalowy/ procesor próbek model Ertec 01-02, mający zastosowanie zarówno w syntezie jak i do rozkładów wszelkich substancji
ERTEC-Poland oferuje nowoczesne reaktory mikrofalowe M 01-02 do syntez zarówno w wysokim, jak i atmosferycznym ciśnieniu w zależności od wymagań użytkownika. Przyrządy te doskonale nadają się do prowadzenia chemicznych syntez związków nieorganicznych i organicznych.

Moduł reaktora jest jednocześnie pojedynczym przyrządem, który może złożyć się na większe, sprzęgnięte komputerowo systemy. W zestawie każdy poszczególny moduł zachowuje zdolność do pracy niezależnej. Z tego powodu system taki wykonywać może jednocześnie wiele różnych procesów z zastosowaniem różnych warunków w tym samym czasie. Naczynia teflonowe o parametrach 110ml/110bar/350C umożliwiają syntezę różnych ilości reagentów w ultra-czystości. Systemy pomiaru temperatury i ciśnienia zapewniają ciągły monitoring tych parametrów, umożliwiając prowadzenie eksperymentów w doskonale kontrolowanych warunkach. Opcjonalne mieszadło magnetyczne pozwala na dobrą homogenizację reagentów. Niepulsacyjna regulacja mocy pomaga uniknąć sytuacji przegrzania substratów. Wydajne chłodzenie wodne odprowadza nadmiar energii z reaktora. Jedną z wielkich zalet reaktora M 01-02 jest jego łatwe przystosowanie z reaktora do pracy wysokociśnieniowej do pracy systemie otwartym. Każdy przyrząd sterowany może być albo przy pomocy konsoli operatorskiej, albo (do sześciu jednostek) z komputera PC. Użyte w tej konstrukcji wysokiej jakości materiały i innowacyjne rozwiązania gwarantują użytkownikom satysfakcję skuteczności i wysokiej wiarygodności tych urządzeń.

Spopielacz Ertec 02-02 – do pracy w wysokich temperaturach (550C) do spopielania napojów alkoholowych i bezalkoholowych, także innych cieczy, w których oznacza się zawartość popiołu nieorganicznego

Mikrofalowe źródła mocy regulowanej 0-20 kW przy 2450 MHz

Projekty na zamówienie, aparatura elektroniczne do realizacji grantów naukowych, projektów badawczych, itp.

Wyrażam zgodę na elektroniczne przetwarzanie powyższych danych dotyczących mojej osoby.

Przewiń na górę